Chapsy: Viac ako len obyčajné návleky na nohy

Pridané: 23.04.2024
|
Prečítate za 2 min.
|
Jakub Rábek

Hľadáte štýlový a funkčný doplnok pre váš jazdecký šatník? Potom by ste sa mali zoznámiť s chapsami! Tieto ikonické návleky na nohy s bohatou históriou si získali srdcia jazdcov, motorkárov a mnoho ďalších po celom svete. V tomto článku sa bližšie pozrieme na chapsy.
Čo sú Chapsy?

 

Chapsy sú v podstate návleky na nohy, ktoré sa nosia cez bežné nohavice a slúžia na ochranu nôh. Vyrábajú sa z rôznych materiálov, najčastejšie zo syntetickej kože, neoprénu alebo textílie, a sú dostupné v rôznych dĺžkach, štýloch a farbách.História

 

História siaha až do čias indiánskych kmeňov. V priebehu 19. storočia sa chapsy stali populárnymi medzi kovbojmi na Divokom západe, ktorí ich ocenili pre ich odolnosť a praktickosť. Dnes ich nosia jazdci na koni všetkých úrovní, motorkári a dokonca aj pracovníci v chove dobytka.Ako si vybrať Chapsy?

 

Nohy detí stále rastú, takže pre mladších jazdcov môže byť lepšie zaobstarať pružnejšie chapsy z textílie alebo semišu napríklad. Tieto Chapsy sú kompromis medzi funkciou a cenou.


Starší jazdci budú chcieť možno siahnuť rovno po koži alebo hrubšom semiše. Jedná sa o odolné modely, ktoré vydržia roky. Treba sa uistiť či nie sú príliš tenké.

 

Ďalšími aspektami výberu je odolnosť, vzhľad a mäkkosť/tuhosť. Pevné a vysoké Chapsy vyzerajú skoro ako jazdecké čižmy. Pohodlie pri jazde zaručuje aj neoprén.Varianty

 

Minichapsy sú návleky, ktoré siahajú po koleno a zapínajú sa na klasický alebo suchý zips. Druhou variantou sú nohavice bez zadku a rozkroku pokrývajúce celé nohy, ktoré majú opasok alebo šnúrku.Záver

 

Chapsy sú štýlový a funkčný doplnok, ktorý vám môže pomôcť pri rôznych aktivitách. S rôznymi materiálmi, štýlmi a farbami na výber si určite nájdete chapsy, ktoré budú vyhovovať vašim potrebám a vkusu.

 


Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch pod článkom:

  1. Aké sú vaše obľúbené chapsy a prečo?
  2. Aké tipy by ste dali ostatným jazdcom pri výbere?
  3. Stretli ste sa s nejakými problémami pri používaní? Ako ste ich vyriešili?

 


 

Hľadáte jazdeckú výstroj pre seba alebo pre svojich blízkych? Vyberte si z našej širokej ponuky jazdeckého vybavenia a oblečenia!

 

Pre jazdca: https://www.bazarpegas.sk/kategoria/pre-jazdca/

 

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.

 


 

 

Budeme radi za každé zdielanie článku.

 

Ďakujeme za prečítanie.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2014 - 2024 © Jazdecké potreby Bazár Pegas