Seba

Ako správne merať seba.

 

 

  1. Obvod hrudníka: krajčírsky meter veďte na tele dookola v najširšej časti hrudníka.
  2. Obvod pása: merajte okola pása, nie príliš tesne.
  3. Obvod bokov: krajčírsky meter veďte okolo tela vodorovne v najširšej časti bokov.
  4. Obvod hrudníka pod prsiami (korzet / podprsenka): krajčírsky meter veďte pod prsiami vodorovne okolo tela.
  5. Výška postavy: merajte bez topánok, od temena hlavy až k päte.
  6. Vonkajšia dĺžka: meriame ju od pása cez boky až po chodidlo (pri nohaviciach a pantalónoch)/ po členok (pri rajtkách).
  7. Vnútorná dĺžka: dĺžka vnútorného švu od sedacej časti po chodidlo (pri nohaviciach a pantalónoch)/ po členok (pri rajtkách)
  8. Obvod hlavy: obvod hlavy meraný v prostriedku čela (veľkosť uvádzaná pri prilbách)

 

Pokiaľ ide o rajtky, majú vysokú elasticitu a dokážu sa prispôsobiť postave nielen v oblasti pása, ale aj na bokoch a v dĺžke. Napríklad, ja mám vonkajšiu dĺžku 91 cm a výšku 169 cm, ale rajtky sú mi dobré s dĺžkou 85-91 cm. Boky nie sú merané, pretože elasticita umožňuje ich naťiahnutie aj o 30 cm, čiže meranie bokou by bolo zbytočné. Na rajtkách je najmenej elastický pás, s možnosťou natiahnutia o približne 10 cm. Ak je pás natiahnutí viac, tak rajtky môžu spôsobiť nepohodlie a tlačiť. Preto je kľúčové presne zmerať obvod pása a dĺžku, ktorá môže byť o 5 cm kratšia, než je potrebné. 

 

Ako si správne zmerať rozmery pre kúpu chapsov/čižiem?

  

Najlepším spôsobom, ako zistiť aké rozmery čižiem alebo minichapsov Vám budú najlepšie je obliecť si na seba to v čom bežne jazdíte, sadnúť si na stoličku. Následne si zmerajte dĺžku lýtka od podkolenia po zem (bod A na obrázku), potom obvod v najhrubšej časti lýtka (bod B na obrázku). Dĺžku chodidla merajte stále od začiatku veľkého prsta po pätu (bod C na obrázku).


 

Copyright 2014 - 2024 © Jazdecké potreby Bazár Pegas