Obchodné podmienky

Úvod Obchodné podmienky

Všeobecné podmienky:


Tieto všeobecné obchodné podmienky platia pre nákup v internetovom obchode www.bazarpegas.sk a upravujú práva a povinnosti vyplývajúce z kúpnej zmluvy uzatvorenej medzi kupujúcim a predávajúcim, ktorým je Jakub Rábek, IČO:54056837, niesom platca DPH, so sídlom Žarnov 147, 044 02. Kontaktné údaje: email- info@bazarpegas.sk, tel.č.: 0940 879 728

 

Objednávky:


Všetky objednávky spravené na webovej stránke www.bazarpegas.sk sú záväzné. Podaním objednávky kupujúci potvrdzuje a súhlasí, že sa zoznámil s týmito obchodnými podmienkami.


V okamžiku potvrdenia objednávky dochádza k uzavretiu kúpnej zmluvy. Kupujúci sa zaväzuje zaslaný tovar prebrať a zaplatiť kúpnu cenu.

Miesto dodania je adresa uvedená kupujúcim v registračnom/objednávkovom formulári ako dodacia adresa.


Vlastnícke právo tovaru prechádza na kupujúceho zaplatením kúpnej ceny a jej prevzatím.


Ochrana osobných údajov


Vyplnením registračného/objednávkového formulára na stránke www.bazarpegas.sk dáva kupujúci predávajúcemu súhlas na spracovanie a archiváciu osobných údajov. 

Účelom spracovania osobných údajov je ich využitie na plnenie spotrebiteľskej zmluvy, ktorú predávajúci uzatvára s kupujúcim vytvorením objednávky v tomto internetovom obchode.

Osobné údaje môžu byť pre účely plnenia spotrebiteľskej zmluvy poskytnuté tretím stranám – doručovacím spoločnostiam (kuriérom). 

Predávajúci pri spracovaní osobných údajov spracúva iba osobné údaje nevyhnutné na uzavretie spotrebiteľskej zmluvy.

Predávajúci sa zaväzuje, že bude s osobnými údajmi kupujúceho zaobchádzať a nakladať v súlade s platnými právnymi predpismi SR. 


Objednávky prijímame prostredníctvom objednávkového formulára na stránke www.bazarpegas.sk, e-mailom na info@bazarpegas.sk alebo telefonicky na 0940 879 728.


Dodacia doba:


Dodacia doba v rámci SR je cca 2-4 dni. Pri osobnom odbere je v rámci dohody.

Predávajúci nezodpovedá za neskoršie dodanie tovaru spôsobené Slovenskou poštou.

V prípade ak by sa vo výnimočných prípadoch (napr. dovolenka) mala dodacia doba zmeniť kupujúci bude informovaný e-mailom prípadne telefonicky.


Dodacia doba do ČR sú cca 4-6 dní. Predávajúci nezodpovedá za neskoršie doručenie tovaru spôsobené kuriérskou službou.


Ak ste v našej ponuke nenašli to čo hľadáte nieje problém objednať. Napíšte nám na e-mail bazarpegas@gmail.com čo presne hľadáte a do 24 hodín Vám dáme vedieť či je možné danú vec objednať alebo nie. V prípade ak áno, čakacia doba je 2-6 týždňov s čím treba počítať :) Pri drahších veciach napríklad sedlách- v predajnej hodnote nad 300 € je nutná záloha 25% z predajnej ceny, ktorá je v prípade zrušenia objednávky nevratná.


Spôsoby platby a dopravy:


V našom internetovom obchode je možné platiť a preberať tovar týmito spôsobmi


Dobierkou- zásielky sa zasielajú Slovenskou poštou, nad 10 kg kuriérom Slovenskej pošty, platí sa pri prevzatí dobierky resp. do 18 dní od uloženia zásielky na pošte, cena za dobierku sa odvíja od hmotnosti zásielky. Pri objednávke presahujúcej hmotnosť 30 kg bude spôsob dodania resp. cena dobierky dohodnutá inak. V cene dobierky je aj balné.


Poštou- zásielky sa zasielajú Slovenskou poštou, po prijatí platby predom na účet, splatnosť tovaru je stále 7 dní, poštovné pri platbe predom je zadarmo pri objednávke nad 10 €, pri objednávke pod 10 € je poštovné 2 €.


Osobný odber- po zásielku si prídete osobne na adresu Žarnov 147. Je nutné sa dopredu dohodnúť na presnom čase. Pri osobnom odbere je možná platba v hotovosti.

 


Dobierkou do ČR- zásielky sa zasielajú Slovenskou poštou do 10 kg, platí sa pri prevzatí dobierky. 

Zásielky nad 10kg nie je možné zasielať na dobierku.


Platba predom do ČRzásielky sa zasielajú Slovenskou poštou do 30 kg, platí sa predom prevodom na CR účet do 7 dní od objednania tovaru.


Tovar je možné zaslať aj do zahraničia, o výška poštovného a spôsobe dopravy je nutné sa informovať vopred. 


 

Záručná doba a reklamácia:


Záručná doba na tovar je 12 mesiacov od prevzatia Vami objednaného tovaru. Ako doklad slúži faktúra, ktorá plní funkciu dodacieho aj záručného listu.


Pred prevzatím a zaplatením zásielky z pošty, si ešte na mieste skontrolujte či zásielka nie je poškodená. V prípade rozsiahleho poškodenia (roztrhnutý obal, deformácie a iné rozsiahle poškodenie) odporúčame zásielku neprebrať. Uvítame ak nás o poškodení a následnom neprebratí vopred informujete.


Na už prijaté poškodené zásielky, reklamácie neprijímame. V prípade, že vám prišla zásielka poškodená, prosíme, aby ste nás o tom informovali e-mailom, alebo telefonicky. Veľmi často sa totiž stáva, že pracovníci pošty poškodia zásielku nevhodnou manipuláciou.


Reklamácia sa nevzťahuje na vady, ktoré tovar mal a o ktorých bol kupujúci informovaný. Taktiež sa nevzťahuje na chyby spôsobené užívateľom počas bežného používania tovaru (napr. pri nesprávnom praní, nevhodnom manipulovaní, alebo z dôsledku opotrebovania, spôsobeného bežným používaním) a taktiež na mechanické poškodenia.

Reklamovaný tovar neposielajte späť na dobierku.


Neprevzatie tovaru zo strany kupujúceho:


V prípade, že po potvrdení objednávky na dodanie tovaru a jeho zaslania na adresu kupujúceho, dôjde zo strany kupujúceho bezdôvodne k porušeniu jeho povinnosti prevziať tovar a zaplatiť kúpnu cenu, respektíve dôjde zo strany kupujúceho bezdôvodne k neprevzatiu tovaru či jeho bezdôvodnému nevyzdvyhnutiu, zaväzuje sa kupujúci uhradiť predávajúcemu zmluvnú pokutu vo výške 10 € a zmluvnú pokutu vo výške odpovedajúcej nákladom na dodanie tovaru a to bezhotovostným prevodom na bankový účet do 5 pracovných dní od porušenia povinnosti kupujúceho tovar prevziať a zaplatiť. Všetky takto vzniknuté záväzky budú zo strany predávajúceho vymáhané.


Odstúpenie od kúpnej zmluvy zo strany kupujúceho:


Kupujúci má právo odstúpiť od objednávky kedykoľvek pred odoslaním tovaru a taktiež 14 dní po prevzatí tovaru bez udania dôvodu a bez akéhokoľvek postihu. Je nutné však zaslať e-mailom alebo na adresu odstúpenie od zmluvy do 14 dní od prevzatia tovaru.

Tovar však musí kupujúci vrátiť úplný, nepoškodený a čistý v stave a hodnote v akom tovar prevzal. V prípade, že bude tovar vrátený nekompletný či poškodený, môže predávajúci kúpnu cenu znížiť o odpovedajúci čiastku.

 

 

Ako postupovať v prípade odstúpenia od kúpnej zmluvy :
Vzhľadom k tomu, že v prípade odstúpenia sa zmluva od začiatku ruší, vráti alebo nahradí dodávateľ kupujúcemu a kupujúci dodávateľovi všetky vzájomne prijaté plnenia.
Ak sa zákazník rozhodne pre odstúpenie od zmluvy v lehote 14 dní, je povinný dodržať nasledujúce podmienky:

 

* kontaktovať predávajúceho písomne alebo e-mailom (info@bazarpegas.sk) so žiadosťou o odstúpenie od zmluvy s uvedením čísla objednávky, mena a priezviska, dátumu nákupu a svojim číslom účtu či adresou pre vrátenie peňazí na adrese prevádzky prevádzkovateľa: Jakub Rábek, Žarnov 147, Turňa nad Bodvou, 044 02 (stiahnuť žiadosť na odstúpenie od zmluvy)

 

* ak kupujúci už tovar obdržal a prevzal, zašle ho späť na našu adresu (uvedenú vyššie) a to za nasledujúcich podmienok:
- tovar musí byť v pôvodnom stave v akom ho kupujúci prevzal
- tovar musí byť kompletný (vrátane príbalového letáku a podobne)

- tovar odporučujem kupujúcim zaslať doporučene a poistený (nakoľko predávajúci neručí za jeho prípadnú stratu alebo poškodenie)

- kupujúci je povinný poslať tovar späť v zákonom stanovenej lehote 14 dní ktorá začína plynúť odo dňa zaslania odstúpenia od zmluvy

- tovar nesmie byť zaslaný na dobierku, zásielky na dobierku nebudú akceptované 
V prípade nesplnenia niektorej z vyššie uvedených podmienok nebude akceptované odstúpenie od objednávky a tovar bude vrátený na náklady odosielajúceho naspäť.

 

Pri splnení všetkých vyššie uvedených podmienok pre vrátenie tovaru, budú kupujúcemu peniaze za tovar zaslané prevodom na jeho účet a to najneskôr do 14 kalendárnych dní po fyzickom obdržaní tovaru.

Náklady na vrátenie znáša kupujúci.


Kupujúci nemôže odstúpiť od kúpnej zmluvy uzavretej na diaľku ak ide o zmluvu, ktorej predmetom je predaj produktu zhotoveného podľa osobitých požiadaviek spotrebiteľa alebo produktu určeného osobitne pre jedného spotrebiteľa, alebo produktu, ktorý vzhľadom na jeho vlastnosti nemožno vrátiť.


Pri osobnom odbere tovaru nieje možné odstúpenie od zmluvy.

 

 


Copyright 2014 - 2021 © Jazdecké potreby Bazár Pegas